Vstup do nového dne pravou nohou je spojen se snídaní!

Vstup do nového dne pravou nohou je spojen se snídaní!
Ohodnoť článek

Každý z nás si jistě již někdy sliboval, že od zítřejšího dne začne žít úplně jinak. Stane se zodpovědnějším ke svému tělu, přestane kouřit, bude se více radovat z každého dne. Některá tato předsevzetí jsou úzce spojena s naším zdravím a snaha o jejich dodržování umí člověka pěkně potrápit. Když chce člověk něco opravdu udělat pro své zdraví, měl by začít úplně jinak. Každé ráno by měl začínat s dobrou snídaní, která jej fyzicky i psychicky naladí do celého dne!

Proč bychom měli snídat?

Proč je zdravá snídaně tolik důležitá? Když spíme, naše tělo sice odpočívá, ale zároveň se mu nedostává žádného přísunu živin. Proto je nezbytné ráno doplnit tolik potřebné zásoby glukózy. Únava se potom dostaví mnohem později. Snídaně je však spojena i s celou řadou dalších výhod:

  • Budete se již od rána lépe koncentrovat, díky čemuž bude vaše ranní i dopolední práce produktivnější.
  • Podle některých vědeckých studií mají lidé, kteří pravidelně snídají, menší problémy s kontrolou váhy.
  • Lidé, kteří nevynechávají snídani, mají v krvi méně cholesterolu, takže nejsou vystaveni zvýšenému riziku srdečních onemocnění.

Nelze pochybovat o tom, že snídaně je důležitá pro lidi v každém věku. Děti a dospívající ji však potřebují nejvíce. Jejím prostřednictvím je možné přispět k tomu, že si dotyční povedou úspěšněji při řešení rozličných problémů.

Jaké druhy potravin by v žádném případě neměly při snídani chybět? Žádnou senzaci nečekejte! Na stole by mělo být ovoce a zelenina, obilniny, cereálie, celozrnné pečivo, mléčné výrobky a masné výrobky. Ty by pochopitelně neměly být tučné. Doporučuje se krůtí nebo drůbeží šunka.

Pravidelná snídaně jistě nepředstavuje takovou oběť, abychom nemohli alespoň načas změnit svoje každodenní stereotypy a udělat si na ni čas. Zkušenosti hovoří o tom, že jen málokdo se bez ní později obejde.

Štítky:

Komentáře