Zdravá strava ochrání tělo před útoky různých nemocí

Zdravá strava ochrání tělo před útoky různých nemocí
Ohodnoť článek

Dnešní doba je místy až příliš uspěchaná. To má za následek, že lidé ve snaze stihnout co nejvíce věcí porušují řadu pravidel, jejichž dodržování by jim pomohlo dožít se vitálně vysokého věku. K nejčastějším prohřeškům patří zanedbávání zdravé výživy. To je rozhodně škoda, protože zdravá strava je důležitá a jídlo je možné chápat jako palivo nezbytné k tomu, aby naše tělo fungovalo. Čím horší palivo, tím horší funkčnost!

Příliš energetická strava je příčinou vzniku mnoha civilizačních chorob

V rozvinutých zemích převažuje velmi energetická strava, která je bohatá na tuky a volné cukry. Lékaři na druhou stranu uvádějí, že nejčastějšími příčinami úmrtí jsou v těchto státech kardiovaskulární nemoci a rakovina. Spojitost mezi těmito dvěma informacemi je na první pohled zřejmá. Třetina rozličných druhů rakoviny je údajně v přímé spojitosti se stravou.

Jak lze výše řečené teze prokázat? Jednou z možností je odkaz na výzkum, který ukázal, že lidé, kteří se přestěhovali z rizikových vyspělých oblastí a změnili svoje stravovací návyky, se skutečně dožívají vyššího věku.

Středomořská a asijská kuchyně umí zázraky

Jakou stravu je však možné označit za zdravou a bez výčitek svědomí doporučit ke konzumaci? Rozhodně lze zmínit středomořskou kuchyni, ale také jídelníčky rozličných asijských národů. Tyto kuchyně jsou totiž založeny na lehkých, nízkotučných a přitom velmi chutných jídel. Pošmáknete si a ještě uděláte něco pro své zdraví!

Buďte svěží!

Zdravá strava se projeví na vašem těle třeba i tím, že si přijdete více odpočatí. Je jen třeba omezit co nejvíce tučná a příliš sladká jídla, místo nich zařadit do jídelníčku lehké druhy masa, luštěniny, ořechy, sóju, čerstvou i teplou zeleninu a rozličné saláty.

Účinky se projeví poměrně záhy a vy si budete připadat jako znovuzrození. Šetřete své tělo a dopřejte mu jen to nejlepší. Jedná se o investici, která se vám mnohonásobně vrátí. Do ničeho důležitějšího než do svého zdraví stejně investovat nemůžete!

Štítky:

Komentáře